trenuj swój umysł

Stres

Obniż poziom Twojego stresu i ciesz się pełnią życia.

Nauka

Szybciej przyswajaj wiedzę, zapamiętuj więcej i popraw wyniki w nauce.

Spokój

Biofeedback pozwala wyciszyć emocje i przywraca spokój Twojego życia.

Kilka słów na temat terapii EEG Biofeedback.

Początki EEG Biofeedback?

Technologia stworzona w Amerykańskim Centrum Badań Kosmicznych Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, początkowo wykorzystywaną do szkolenia astronautów i pilotów, którzy w warunkach ogromnego stresu muszą bezbłędnie wykonywać złożone czynności.

Dzisiaj technologia biofeedback wykorzystywana jest również do użytku domowego, pomaga w: uczeniu się, zwalczaniu tremy i stresu.

Jak działa EEG Biofeedback?

Mózg wytwarza słaby prąd elektryczny, który płynie cyklicznie korą mózgową. Częstotliwość fal mózgowych mierzy się w Hertzach, a amplitudę fal – w Voltach (uV – mikroVoltach). Mózg produkuje 4 różne jakościowo i ilościowo pasma fal, które można także określić jako 4 poziomy świadomości: alfa, beta, theta i delta. Z zapisu EEG ( elektroencefalograficznego) można uzyskać wiele informacji o stanie fizjologicznym (czuwanie, senność, sen) i emocjonalnym ( napięcie psychiczne, relaksacja, stany lękowe), ponieważ jedne i drugie wiążą się ze szczególnymi wzorcami bioelektrycznymi.

Metoda EEG Biofeedback opiera się na bioregulacyjnych możliwościach mózgu z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego. Trening polega na harmonizowaniu czynności fal mózgowych. Służy to usprawnieniu działania mózgu: aktywacji procesów myślowych, polepszeniu możliwości koncentracji przy równoczesnej relaksacji i eliminowaniu napięcia psychicznego.

Biofeedback poprawia pracę mózgu

Osobie poddawanej treningowi lekarz przykleja do głowy i uszu elektrody komputerowego aparatu elektroencefalograficznego zapisującego przebieg fal mózgowych. Na swoim monitorze widzi je w postaci wykresu, podczas gdy na drugim ekranie badany obserwuje emisję tych fal w postaci bardziej przystępnej wideogry. Oto np. widzi samochód jadący za innym pojazdem. Musi skoncentrować swoją uwagę na prowadzeniu tego samochodu, czyli utrzymaniu go na właściwym torze i z odpowiednią prędkością, tak by dystans między obu pojazdami się zmniejszał. Jeśli robi to skutecznie, komputer sygnalizuje to dźwiękiem i nagradza punktami. Do mózgu dociera informacja zwrotna o tym, jakie fale mózgowe przeważają w danym momencie. Mózg, czuły na pochwały, dostosowuje się do tych wskazówek i uczy się optymalnej pracy. Kilka lub kilkanaście treningów pozwala utrwalić osiągnięte efekty, poprawić myślenie i pamięć.

Biofeedback – umysł w stanie alfa

Do opracowania metody posłużyło odkrycie, że ludzki mózg jest zdolny wyuczyć się nowego wzorca pracy. Mózg emituje stale cztery zakresy fal: alfa, beta, theta i delta. W zależności od naszego stanu psychofizycznego jeden typ fal przeważa. Dobroczynna dla mózgu jest przewaga fal alfa. Fizjologicznie występuje ona przynajmniej dwa razy dziennie: po przebudzeniu i przed zaśnięciem, przy zamkniętych oczach. Umysł, uwolniony od nadmiaru wrażeń, jest wtedy zdolny do twórczej pracy i łatwiej zapamiętuje. Trening EEG biofeedback umożliwia zdobycie umiejętności osiągania tego stanu w dowolnym momencie. Uczy też innych stanów umysłu w zależności od wieku i wytyczonego celu.

Do kogo jest skierowana terapia Biofeedback?

Biofeedback pomaga w kontroli poziomu stresu

Dzięki opracowanym scenariuszom i grom treningowym uczy panowania nad własnymi reakcjami, pomaga odpowiednio się zrelaksować, a tym samym radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Dlatego też trening eeg biofeedback służy sportowcom, menedżerom, przedstawicielom handlowym, osobom zarządzającym dużymi zespołami pracowników, gdyż wpływa pozytywnie na efektywność  w pracy z jednoczesną relaksacją i redukcją wewnętrznego napięcia i sprzyja wzrostowi kreatywności.

Biofeedback wspomaga rozwój intelektualny:

 • dzieci np. nadpobudliwych z zaburzeniami koncentracji, uwagi i pamięci ( ADD, ADHD), z dysleksją, dysgrafią, dyskalkulią, zaburzeniami mowy, agresywnych,
 • uczniów, młodzieży, studentów – wspomagając ich koncentrację przy uczeniu się, dzięki czemu łatwiej przyswajają wiedzę, przy jednoczesnym wzroście szybkości zapamiętywania i kontroli negatywnych zachowań i emocji,
 • dorosłych – żyjącym w stresie, napięciu i cierpiącym na dolegliwości związane z bolami mięśni, głowy i towarzyszącym spadkiem lub brakiem koncentracji i uwagi,

Neuroterapia dla wieku dojrzałego.

Terapia dla seniora, która skłania mózg do aktywności, pobudza neurony i stymuluje tworzenie nowych połączeń nerwowych. Niezastąpiona metoda oparta o najnowszą wiedzę w dziedzinie plastyczności mózgu. Nowoczesna technika w służbie Trzeciego Wieku. Pomoc specjalnie dedykowana osobom, którym zależy na  zachowaniu sprawności umysłu jak najdłużej w ciągu życia. Mózg to najlepszy sojusznik człowieka w dążeniu do dobrego samopoczucia i zdrowia! EEG Biofeedback stymuluje jego elastyczność na podobnej zasadzie, jak aerobik przygotowuje mięśnie do długotrwałego wysiłku. Jako metoda regeneracji procesów mózgowych jest niezastąpiony szczególnie wtedy, gdy etap życia faktycznie ogranicza aktywność osoby.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego Biofeedback zmieni Twoje życie?

Co daje EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback poprawia koncentrację, szybkość myślenia, pamięć, przyswajanie materiału przed egzaminami, a także organizację pracy, jej właściwe planowanie, uczy relaksacji i wewnętrznego wyciszenia.

Jak przebiega trening?

Podczas treningu EEG Biofeedback, uczysz się świadomie przełączać ze stanu rozkojarzenia do stanu skupienia uwagi, ze stanu rozluźnienia do zapału do pracy, ze stanu rozdrażnienia do uspokojenia i wyciszenia.

Dlaczego EEG Biofeedback zmieni Twoje podejście do nauki, pracy i do ludzi?
Jakość naszego życia zależy od działania naszego mózgu.
Mózg jest najważniejszym narządem nauki, pracy i miłości.
Gdy on działa dobrze, my dobrze żyjemy.
EEG Biofeedback to naukowa metoda zwiększania możliwości mózgu, stosowana początkowo przez NASA jako trening dla astronautów. Następnie wykorzystana w profesjonalnym treningu sportowców. Obecnie szeroko dostępna w Polsce, propagowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dlaczego tylko niektóre dzieci osiągają sukces w szkole?
Jeżeli Twoje dziecko:
 • łatwo się rozprasza i jest niecierpliwe,
 • trudno zabiera się do nauki,
 • odkłada na potem różne sprawy,
 • ma trudności ze zrozumieniem poleceń,
 • często myli cyfry i litery,
 • nie nadąża z wykonaniem poleceń na sprawdzianach,
 • często nie kończy zadań,
 • popełnia drobne pomyłki,
 • bywa agresywne,
 • silnie stresuje się przed sprawdzianami,
 • często pod jego adresem padają słowa „zdolny, ale leń”,
 • jest nieśmiałe
trening EEG Biofeedback jest właśnie dla Twojego dziecka! Zapraszam do naszych gabinetów.
Fascynujące jest to, że możemy ciągle zmieniać,doskonalić swój mózg
EEG Biofeedback jest trwałą i skuteczną metodą treningową, wykorzystującą plastyczność mózgu. Pod wpływem ćwiczeń tworzą się w mózgu nowe połączenia (synapsy) i komórki nerwowe. Proces ten trwa całe życie, ale młodszy mózg uczy się szybciej 🙂
Trening EEG Biofeedback polecany jest  osobom z dysfunkcjami: ADD, ADHD, dysleksja.

Adres:

HPM Medical
Bobrowniki 83
26-903 Głowaczów

NIP: 511 020 45 45
REGON: 141 894 703

Bank ING: 25 1050 1793 1000 0090 6872 6075

Kontakt:

M: +48 535 004 013
E: biuro.hpm@gamil.com

W: www.hpm-medical.eu
www.hpm-sklep.eu
www.testblue.eu
www.terapia-biofeedback.eu

Godziny otwarcia:

Biuro: Pn – Pt  8:00 – 20:00

Magazyn: Pn – Pt  8:00 – 20:00